GENEL KURALLAR

 • Sempozyumda yüz yüze veya çevrimiçi sunum yapılabilecektir. Katılımcı bildiri özetini gönderirken yüz yüze veya çevrim içi sunumlardan birini seçecektir.
 • Bir katılımcı en fazla 2 bildiri ile katılabilir. Başkasının adına bildiri sunulamaz. Sempozyumda sunum yapacak kişinin mutlaka yazar veya ortak yazar olması gerekmektedir.
 • Sempozyumda sunum yapılmadığı taktide katılım belgesi verilmez. Bu konuda ısrarcı olunmaması rica olunur. Sempozyum bitiminde çevrimiçi sunum yapan katılımcının katılım belgesinin imzalı pdf hali katılımcının üye sayfasında paylaşılacaktır. Sempozyuma katılarak salonlarda sunum yapan katılımcıların katılım belgeleri salonda verilecektir.
 • İsteyen katılımcı sadece özetle katılım sağlanabilir. Tam metin gönderme zorunluluğu yoktur.
 • Özet ve Tam Metin göndermede kongre web sayfasında belirtilen tarih ve kurallar esastır.
 • Katılımcı kongre programında belirtilen salon, gün ve saatte sunum yapmalıdır. Zorunlu bir durum oluşur ve programda belirlenen yerde sunum yapılamaz ise, kongre sekreteryasına bilgi verilmelidir. Mazeret kabul edilir ise katılımcıya yeni bir program verilecektir.
 • KONGREYE BAŞVURU, ÖZET VE TAM METİN YÜKLEME konusunda detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki bilgilendirme yazısını okuyunuz

ÖZET VE BAŞVURU HAKKINDA

 • Özetler 300 kelimeyi geçmemelidir. Sadece Türk lehçelerinde veya sadece İngilizce özet ile katılım sağlayabilirsiniz. Web sayfası Türkçe özeti zorunlu kılıyor. Ancak sadece İngilizce özet yüklemek isterseniz Türkçe kısmına İngilizce başlık, özet ve anahtar kelimeleri girebilirsiniz.
 • Sisteme girilen yazar bilgileri katılım belgesinde aynen yer alacağından Yazar/ların unvan/ları ve kurum bilgileri doğru girilmelidir. Katılım belgesinde unvan İngilizce olması isteniyor ise bilgiler İngilizce girilmelidir.
 • Başlık yazarken tüm harflerde BÜYÜK HARF kullanmayınız. Her kelimenin İlk Harfi Büyük Olmalıdır. Özellikle İngilizce başlıklarda buna mutlaka dikkat edilmeli, ‘’on, of’’ gibi edatlar küçük yazılmalı. Türkçe karakter kullanılmamalıdır.

TAM METİN YÜKLEME

 • Bildiri tam metnini sempozyum web sayfasında Genel Bilgiler başlığında verilen yazım kurallarına göre hazırlayınız. Üye sayfanızda yüklediğiniz bildirinin DETAİL kısmını tıklayınız. Sayfa altında Tam Metin yükleme kısmından Word dosyayı yükleyiniz. Yükleme sonrası dosyanızda bir değişiklik düzeltme yapmak isterseniz, düzelttiğiniz dosyayı aynı şekilde yeniden yükleyiniz. Dosyalar sistemden çekilirken son yüklenen dosya alınmaktadır.

KABUL/DAVET MEKTUBU

  Başvurunu onaylandığında davet mektubunuz sistemden otomatik olarak gönderilir. Üyelik girişinden girerek özetinizin detay kısmından davet mektubunuzu indirebilirsiniz. Sistem davet mektubu gönderdiğinde size mail ile de haber verecektir.

KATILIM BELGESİ

Katılım belgeleri kongre bitiminde sistem üye sayfanızda pdf olarak yüklenecektir. Yüz yüze sunum yapan katılımcılara ayrıca sempozyum salonunda basılı katılım belgesi verilecektir.

KATILIM ÜCRETİ

Davet mektubunuzu aldıktan sonra katılım ücretinizi yatırabilirsiniz. Ödeme Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’nün kurumsal hesabına yatırılmalıdır. Açıklama kısmına mutlaka “Bağış” yazılmalıdır. Ödeme yaptıktan sonra dekontu kongre mail adresine gönderiniz.

SEMPOZYUM DİLİ

Sempozyumda Türk Dünyası’nın tüm lehçelerinde ve İngilizce olarak sunum yapılabilecektir.

SEMPOZYUM YERİ

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
35100 BORNOVA/İZMİR
Adresi görmek için tıklayınız.